„Wiosenny powiew poezji” ze złotem w tle.

Utworzono: 01-10-2013

16 maja 2013r. odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wiosenny Powiew Poezji” zorganizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Lęborku. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Lęborskiego oraz Burmistrz Lęborka.

Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Kondratowicz kl.III, Paulina Konecka kl.V, Natalia Leszczyńska kl.V, Wiktoria Labuda kl.V, Anna Bugała kl.VI, Wojciech Ulenberg kl.VI, Szymon Klejsa kl.VI.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I-III i klasy IV-VI. Główną jego ideą było zwrócenie uwagi na piękno języka polskiego oraz umiejętność poprawnego wysławiania się, jak również zwrócenie uwagi na problem kultury słowa, która w ostatnich latach budzi poważny niepokój.. Jury oceniało dobór repertuaru i interpretację utworu.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej mamy się czym pochwalić, bo wyłoniono zwycięzcę z naszej szkoły. I tak z dumą  godny zaszczyt I miejsca w kategorii klas IV-VI przypadł w udziale Wojciechowi Ulenbergowi, który pięknie wyrecytował wiersz Marii Terlikowskiej „Przedwiośnie”.

Serdecznie gratulujemy, jednocześnie życząc pozostałym uczestnikom konkursu dalszych równie owocnych sukcesów!

Grafika #0: Wiosenny powiew poezji ze złotem w tle.
 Grafika #1: Wiosenny powiew poezji ze złotem w tle.
 Grafika #2: Wiosenny powiew poezji ze złotem w tle.