Narodowe czytanie - Moralność Pani Dulskiej

Utworzono: 04-10-2021

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w dziesiątą, jubileuszową edycję ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku Para Prezydencka zaprosiła do lektury „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W role bohaterów utworu wcielili się:

Pan Zenon Gawryło – sołtys Redkowic (Zbyszko),Plakat akcji narodowe czytanie. Na białym tle napis Gabriela Zapolska Moralność Pani Dulskiej, Patronat honorowy Pary Prezydenckiej. W prawym górnym  rogu data: czwarty września dwa tysiące dwudziesty pierwszy rok.

Pani Agnieszka Fitowska - dyrektor SP w Redkowicach (Dulska),

Pani Marzena Kwidzińska – przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Redkowicach (Hesia),

Pani Magdalena Adamowicz - nauczyciel SP w Redkowicach (lokatorka)

W akcję włączyli się również uczniowie naszej szkoły: Lilianna Boetcher (Mela) , Kalina Młyńska (Hania), Wiktoria Góral (Maja) oraz Maciek Pobłocki (Franek).

Bardzo dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i mamy nadzieję, że wspólne czytanie pozytywnie wpłynie na czytelnictwo naszych uczniów.

Przy stolikach siedzą dwie kobiety. Obie trzymają mikrofony i czytają. W tle parawany. Jeden przykryty biało-czerwonym płótnem, na drugim biały napis Narodowe czytanie Moralność pani Dulskiej oraz zdjęcie
Na sali gimnastycznej przy jednym stoliku stoi kobieta, trzyma mikrofon i czyta. Przy drugim stoliku siedzi dziewczynka
Na sali gimnastycznej ustawione są stoliki przy których siedzą 3 osóby. Dwie osoby trzymają mikrofony i czytają.
Na sali gimnastycznej ustawione są stoliki przy których siedzi 9 osób. Jedna osoba trzyma mikrofon i czyta. W tle dwa parawany. Jeden przykryty biało-czerwonym płótnem, na drugim przyczepiony napis narodowe