Nasze pierwsze zmagania w Konkursie pt. Méster Bëlnégò Czëtaniô

Utworzono: 04-12-2019

Grafika: Nasze pierwsze zmagania w Konkursie pt. Méster Bëlnégò Czëtaniô

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w Konkursie „Méster Bëlnégò Czëtaniô” organizowany po raz VI  przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Konkurs, jak sama nazwa wskazuje, polega na pięknym czytaniu wybranych tekstów w języku kaszubskim. Ponieważ wybrane przez organizatora teksty dla poszczególnych kategorii były dość trudne, więc z naszej gminy tylko dwie szkoły zmierzyły się z tym wyzwaniem, Szkoła Podstawowa w Leśnicach i my.

Eliminacje szkolne odbyły się 27 listopada 2019 r. w wyniku których bezpośrednio do szczebla powiatowego zakwalifikowały się następujące uczennice:

w kategorii klas I-III – Zofia Florczyk

w kategorii klas IV-VI  – Justyna Florczyk, Liliana Boetcher

w kategorii klas VII – VIIII  – Agata Jurczyńska.

W dniu 3. grudnia 2019 r. w eliminacjach powiatowych udział w finale wywalczyła Liliana Boetcher, zajmując 3. miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Finał konkursu  odbędzie się  w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w dniu 13 grudnia 2019 r.

Grafika #0: Nasze pierwsze zmagania w Konkursie pt. Méster Bëlnégò Czëtaniô
 Grafika #1: Nasze pierwsze zmagania w Konkursie pt. Méster Bëlnégò Czëtaniô