VII Regionalné Kònkùrs Dlô Czëtińców „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

Utworzono: 22-03-2021

W miesiącu listopadzie 2020 r. po raz drugi przystąpiliśmy do konkursu pięknego czytania w języku kaszubskim. Konkurs z racji pandemii miał bezpośrednio etap finałowy. Dwie uczennice z naszej szkoły: Liliana Boetcher i Justyna Florczyk pieczołowicie przygotowywały się do czytania wybranych tekstów pod kierunkiem nauczyciela regionalisty. Nagrania prezentacji w formie on-line zostały przesłane do organizatora, czyli Muzeum  Piśmiennictwa  i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Pomimo pandemii konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż w konkursie wzięło udział prawie 300 osób. Nasze uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę. Dziękujemy!

Dyplom za udział w finale 7 Regionalnym Konkursie Czytelniczym - Mistrz pięknego czytania - dla Justyny Florczyk
Dyplom za udział w finale 7 Regionalnym Konkursie Czytelniczym - Mistrz pięknego czytania - dla Liliany Boetcher
Podziękowanie dla Ranaty Hopa za przygotowanie uczniów do udziału w finale 7 Regionalnym Konkursie Czytelniczym - Mistrz pięknego czytania