AKTUALNOŚCI

2016-02-12

SYMPATYCZNE - WALENTYNKI

11 lutego 2016 r. społeczność szkolna zorganizowała apel poświęcony wydarzeniu jakim jest Dzień Zakochanych. Uczniowie gimnazjum zorganizowali pocztę walentynkową, w ramach której wybrano najsympatyczniejszego ucznia, uczennicę, nauczyciela oraz pracownika obsługi. Z okazji walentynek cała szkoła została udekorowana balonowymi czerwonymi serduszkami oraz cytatami o miłości. W tym...
2016-02-09

Zakochaj się w książce - Książka na ferie

Od 8 lutego do 12 lutego 2016 r. trwa akcja czytelnicza Zakochaj się w książce - książka na ferie , w ramach której zostały przygotowane gazetki oraz wystawy książek polecanych przez uczniów. Książki z wystawek oraz literaturę dla dzieci i młodzieży znajdującą się w bibliotece szkolnej można wypożyczyć na ferie. Aby wypożyczyć książkę należy zgłosić się do...
2016-01-27

Koncert kolęd

27 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbył się koncert kolęd zorganizowany przez p. Marię Renka. Uczniowie klas IV - VI i I - III g zachwycili wszystkich swoją grą na dzwonkach. Cała szkoła włączyła się do współnego kolędowania.
2016-01-27

Spotkanie opłatkowe w Gdańsku Oliwie

25 stycznia 2016 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. E. Chmielewską i p. K. Stafińską uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym z byłymi więźniam KL. Stutthof w Gdańsku Oliwie. Pierwszą częścią uroczystości była Msza św. z udziałem byłych więźniów, ich rodzin, dyrekcji Muzeum w Sztutowie i pocztów sztandarowych. Następnie wszyscy zaproszeni goście spotkali się w...
2016-01-25

Dzień Babci i Dziadka 2016

22 stycznia 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III zaprosili swoich dziadków na uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Gości przywitała pani Dyrektor Mariola Łagoda - Ellwart. Wnukowie przygotowali wzruszający program artystyczny oraz drobne upominki.  
2016-01-25

Dbamy o zwierzęta leśne podczas zimy

20 stycznia 2016 r. uczniowie klasy I SP wybralli się na wycieczkę do lasu , podczas której podziwiali zimowy krajobraz oraz dokarmiali zwierzęta.
2015-12-23

Wigilie klasowe

A gdy zabłyśnie gwiazda, w błękitnej dalekości. Będziemy z sobą dzielić Opłatek – chleb Miłości.        22 grudnia 2015 r w naszej szkole odbyły wigilie klasowe. Wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami spotkały się w miłej świątecznej atmosferze.  
2015-12-23

List do chorej koleżanki

W grudniu dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie pt. List do chorej koleżanki zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Lęborku. Dzieci własoręcznie wykonały kartki świąteczne, które zostały wysłane do chorych dzieci.
2015-12-23

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu z języka niemieckiego

18 grudnia 2015 r. rozstygnięty został Szkolny Konkurs  języka niemieckiego pt. Frohe Weihnachten, który zorganizowała p. Iwona Sosnowska. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV i V SP. Laureaci powyższego konkursu odebrali nagrody z rąk pani Dyrektor.Nagrodzeni uczniowie to:   Aleksandra Ellwart - klasa V Marta Ellwart - klasa IV Julia Pobłocka - klasa V Judyta Klejsa - klasa V...
2015-12-23

Brzechwolandia

14 grudnia 2015r dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I - III SP uczestniczyli w spektaklu Brzechwolandia . Dzieci miały okazję obejrzeć wyjątkowe przedstawienie, w którym postacie z wierszy Jana Brzechwy zabrały je w świat pełen przygód.
2015-12-17

Uczymy się zgodnie współpracować

11 grudnia 2015 r. w klasie I SP odbyła się lekcja pt. Uczymy się zgodnie współpracować. Zajęcia przeprowadziły panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Lęborka. Podczas zajęc artystycznych dzieci uczyły się jak pracować w grupie.
2015-12-15

Wizyta na poczcie w Lęborku

10 grudnia 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wraz z opiekunkami p. Anną Żółtowską oraz p. Marią Renka odwiedzili Pocztę Polską w Lęborku. Uczniowie poznali pracę pracowników poczty oraz wysłały listy do swoich bliskich.
2015-12-15

Rozstrzygnięcie konkursu - Kolędo naszeptaj nam dobrej nadziei

7 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół wNowej Wsi Lęborskiej został rozstrzygnięty Gminny KonkursPlastyczny i Informatyczny Kolędo naszeptaj nam dobrej nadziei.   Laureatami z naszej szkoły zostali:   Robert Downar - Zapolski - uczeń klasy I Franciszek Zeitz - uczeń klasy I Jakub Florczyk - uczeń klasy IV Julia Książek - uczennica klasy IV   GRATULUJEMY
2015-12-09

Wizyta Św. Mikołaja

7 grudnia 2015 r. naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj oraz Śnieżynki. Nasi Goście przechadzali się po wszystkich salach lekcyjnych i częstowali uczniów cukierkami. To była bardzo słodka i smaczna wizyta Mikołaja.
2015-12-09

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. A POSTCARD TO SANTA CLAUS.

  Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny A POSTCARD TO SANTA CLAUS. W konkursie tym udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Garczegorzu, Nowej Wsi Lęb. oraz z Redkowic. Został on podzielony na dwie części. Głównym kryterium oceny była poprawność zastosowania języka angielskiego.   Wśród uczniów Szkół Podstawowych nagrodzono:     I miejsce – Amelia Kowalska,...
2015-12-08

Mikołajkowy wyjazd do Smykolandii

  4 grudnia 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wraz z opiekunami p. Anną Żółtowską i p. Marią Renka wybrali się na mikołajkowy wyjazd do Smykolandii.