Aktualności

2023-03-28

Turniej Pożarniczy

W szkole w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Siedmioosobowa reprezentacja naszej szkoły miała do opanowania bardzo dużą ilość materiału, niestety zabrakło paru punktów do udziału w finale. Opiekę nad reprezentacją sprawował p. D.Waszczuk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zajdą dużo wyżej, a któryś z nich zostanie w przyszłości prawdziwym strażakiem.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w roku przyszłym!

2023-03-21

Powitanie WIOSNY - Eko Moda, FAMILIADA

POWITANIE WIOSNY - 21 marca

Powitanie wiosny w tym roku obfitowało w wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy pokazem Eko-Mody, której efekty będzie można zobaczyć na wybiegach w Mediolanie i Paryżu. Następnym punktem programu była FAMILIADA rodzinek "Pedagogów" i "Artystów" zakrapiana żartami prowadzącego (p.Darek). Młodsi uczniowie odprowadzili Marzannę, tą zimową pannę. Na koniec starły się w piłkę siatkową drużyny "Nauczycieli" i "Uczniów"...wynik do końca nie jest znany. Można powiedzieć, że WIOSNA została powitana z OGROMNYM UŚMIECHEM!

   

2023-03-21

Dzień Jedności Kaszubów

20 marca br. w naszej szkole  świętowaliśmy Dzień  Jedności Kaszubów. Obchody  uświetnił swoim koncertem zespół FUCUS, podczas którego młodzież chętnie uczestniczyła w  zabawach muzycznych. Grupa dziewcząt z kl. VII- VIII zatańczyła Poloneza kaszubskiego, uczeń kl. II. Dominik  przedstawił piosenkę w stylu rap pt. " Jesmë dzôtczi". Grupa z klas III zaprezentowała przedstawienie teatralne "Wëbòrë Miss". Spotkanie zakończyło się występem trio gitarowego pod kierunkiem p. Dutkiewicza, które wykonało 2 kaszubskie  utwory.

2023-03-02

Spotkanie z RYCERZAMI

02.03.2023 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii „Życie i Kultura w Średniowieczu”. Zaprezentowała ją Grupa Artystyczna Rekonstrukto. Podczas spektaklu uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele cennych i ciekawych informacji na temat życia w średniowiecznej Polsce. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć jak wyglądało rycerskie uzbrojenie i ekwipunek...

2023-02-24

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Z tej okazji w gabinecie jezyka polskiego wiele się działo... Uczniowie klasy 6 wykonali plakat i rozwiązywali krzyżówki, rebusy i wykreślanki. Klasa 4 poznała krótką historię jezyka ojczystego online. Natomiast uczniowie klasy 5 bawili się językiem grając w gry planszowe. Był Dixit poruszający wyobraźnię, uwielbiany Gorący ziemniak, Ostatnia litera, Rymowanki i wszystkim znane, bardzo kreatywne, Taboo językowe. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili naszym pięknym, chociaż bardzo trudnym, językiem. 

2023-02-23

Światowy Dzień Walki z Depresją.

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie.

Nie lekceważ objawów utrzymujących się ponad 2 tygodnie.
Zgłoś się do lekarza rodzinnego, psychiatry lub psychologa.

Pamiętaj – nie jesteś sam!