AKTUALNOŚCI

2014-09-24

XI Światowy Dzień Sybiraka w Szymbarku

17 września to dzień napadu ZSRR na Polskę. Chcąc upamiętnić tę rocznicę oraz Światowy Dzień Sybiraka uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsce corocznych spotkań Sybiraków – Szymbark. XI Światowy Dzień Sybiraka rozpoczął się o godzinie 13.00 na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną w intencji ofiar Sybiru w Kaplicy...
2014-09-11

Sztutowo - 75 rocznica...

7 września 2014 r. na terenie Muzeum upamiętniono 75. rocznicę pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof. W uroczystości wzięli udział byli więźniowie, przedstawiciele parlamentu, była tam również reprezentacja naszej szkoły.
2014-09-02

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

       1 września większość z nas przekroczyła mury naszej szkoły z myślą Żegnajcie wakacje, Witaj nauko. Rok szkolny 2014/2015 rozpoczelismy uroczystą Mszą Św. W sali gimnastycznej Pani Dyrektor Mariola Łagoda -Ellwart przywitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne i pracowników administracji. Po przedstawieniu wychowawców poszczególnych klas odbyło się...
2014-06-30

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

  27 czerwca 2014 r. był dniem bardzo szczęśliwym dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. O godz. 8:00 rozpoczęła się akademia zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Pani Dyrektor Mariola Łagoda – Ellwart pogratulowała wszystkim uczniom wyników w nauce, przedstawiła osiągnięcia szkoły na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim oraz gorąco podziękowała rodzicom,...
2014-06-30

BIULETYN SZKOLNY 2013/2014

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z DZIAŁANIAMI SZKOŁY I OSIĄGNIĘCIAMI UCZNIÓW   W ROKU SZKOLNYM 2013/2014   (pobierz biuletyn)
2014-06-30

Pożegnanie szkoły przez uczniów klasy III Gimnazjum

     26 czerwca 2014 r. dla wszystkich uczniów III gimnazjum nastał bardzo oczekiwany czas – czas zakończenia Gimnazjum. Uroczystość pożegnania kl. III g rozpoczął polonez w wykonaniu abiturientów. W trakcie akademii każdy uczeń otrzymał dyplomy ukończenia Gimnazjum a najwybitniejsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody. Podczas swoich wystąpień, p. Dyrektor Mariola...
2014-06-30

ZAKOŃCZENIE ROKU W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

25 czerwca 2014 r. o godz. 9:00 nadeszła chwila rozstania się oddziału przedszkolnego 6-latków ze swoją wychowawczynią p. Anną Żółtowską a o godz. 11:00 naukę w oddziale przedszkolnym zakończyły dzieci 5-letnie, których opiekunkami były p. Iwona Budzeń i p. Emilia Czajka. Obie grupy na pożegnanie przedstawiły montaże słowno – muzyczne oraz tańce. Były również...
2014-06-30

Echa trzech lat nauki. Pożegnanie kl. III SP.

24 czerwca 2014 r uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej uroczyście pożegnali się z pierwszym etapem nauki. Na akademii dzieci przedstawiły montaż słowno – muzyczny nawiązujący do Dnia Matki i Ojca oraz przebrane za pajacyki zatańczyły polkę. Podczas uroczystości wystąpiła p. Dyrektor Mariola Łagoda – Ellwart, która podkreśliła znaczenie wiedzy jaką uczniowie wynieśli z...
2014-06-30

Wyniki egzaminu gimnazjalego 2014 r.

Egzamin gimnazjalny z części humanistycznej z zakresu języka polskiego                                 nasza szkoła -  72,1% ; gmina - 63,9% Egzamin gimnazjalny z części humanistycznej z zakresu historii                                                  nasza szkoła - 65,4 %; gmina 56,2 % Egzamin gimnazjalny z części...
2014-06-30

Konkurs z j.angielskiego- CLOTHES

18 czerwca 2014 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs językowo – plastyczny z języka angielskiego dla klas I – III Szkoły Podstawowej zorganizowanym przez nauczyciela języka angielskiego p. Monikę Naczk. Tematem konkursu były Clothes czyli ubrania. Jury oceniając prace brało pod uwagę estetykę pracy, technikę i samodzielność wykonania. Najważniejszym kryterium oceny...
2014-06-30

GMINNE PREZENTACJE MUZYCZNE

18 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Piosenki dla oddziałów przedszkolnych 5 – latków i 6 – latków, zorganizowany przez p. Annę Żółtowską i p. Marię Renka. W czasie obrad jury na uczestników konkursu czekał słodki poczęstunek. Zwycięzcami konkursu zostali:   I miejsce - Maria Formela z oddziału przedszkolnego w Lubowidzu II miejsce - Julia...
2014-06-17

„Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat...” - Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku

     16 czerwca 2014 r. uczniowie klasy II SP oraz oddziału przedszkolnego 6-latków wraz z wychowawcami p. Marią Renka i p. Anną Żółtowską odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Zajęcia przygotowane przez bibliotekarzy przebiegały pod hasłem Książka na wakacje. Były konkursy, zabawy z książką i zabawy przy muzyce. W Smoczej Jamie Smoka...
2014-06-17

Gminny Konkurs Piosenki Religijnej w Łebieniu

Módlmy się śpiewając i modląc się śpiewajmy Święty Augustyn             16 czerwca 2014 r. w świetlicy wiejskiej w Łebieniu odbył się Gminny Konkurs Piosenki Religijnej zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół w Łebieniu. Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach: Soliści, Duety, Zespoły klas I – III SP ; IV – VI SP ; I – III Gimnazjum.       ...
2014-06-12

Wyniki sprawdzianu po klasie szóstej

 Wyrazy uznania dla nauczycieli i uczniów za osiągnięcie bardzo dobrych wyników na sprawdzianie po klasie szóstej.   Średni wynik testu ogólnokrajowy –  25, 82 pkt. Średni wynik – woj. Pomorskie      –  25,54 pkt. Średni wynik – powiat lęborski      –   24,54 pkt. Średni wynik gmina N.W.L.           –   23,73 pkt. Nasza szkoła               ...
2014-06-09

Szkolny konkurs geograficzny

W dniu 07.06.2014 roku odbył się w naszej szkole konkurs geograficzny Procesy kształtujące i modelujące powierzchnie ziemi. W szranki stanęło 7 uczniów klas gimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością procesów z dziedziny geologii i geomorfologii.Zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie: -        Aleksandra Ekalt -  I miejsce -        Szymon...
2014-06-09

Prehistoryczna wyprawa w świat dinozaurów

        6 czerwca 2014 r. oddział przedszkolny 5-latków i klasa IV SP wraz z opiekunami p. Emilią Czajka, p. Ewą Chmielewską, p. Joanną Rybicką, p. Jackiem Gidlewskim oraz kilkoma rodzicami odbyli prehistoryczną wycieczkę w świat dinozaurów. W Parku Dinozaurów w Łebie zobaczyliśmy modele wymarłych gadów w naturalnych rozmiarach. Kręte alejki i ścieżki prowadziły...