AKTUALNOŚCI

2014-02-26

Oglądaliśmy e-TEATR

26 lutego Internetowy Teatr TVP dla szkół zaprosił nas na przedstawienie Białostockiego Teatru Lalek pt.: Szpak Fryderyk. W trakcie spektaklu poznajemy pana Hubera i panią Maier - samotnych sąsiadów, którzy mają swoje małe, własne, ekscentryczne przyzwyczajenia. Pan Huber karmi ptaki, a pani Maier… hoduje szczury. Zabawna historia o szpakach i sympatycznych gryzoniach uczy, że nie...
2014-02-26

Koszykówka chłopców - zawody gminne.

W dniu 21.02.2014r.. w Łebieniu odbyły się zawody sportowe w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach tych zajęliśmy III miejsce. Walkę nawiązaliśmy jedynie z gimnazjum Nowa Wieś Lęborska z którym przegraliśmy różnicą trzech punktów. Szkołę naszą reprezentowali: Adam Klejsa – kapitan zespołu, Patryk Wałdoch, Krystian Chmiel, Maciej Grzesiński, Patryk...
2014-02-26

Koszykówka dziewcząt - zawody gminne

W dniu 20.02.2014r. w Łebieniu odbyły się zawody sportowe w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach tych nasza reprezentacja ograła gimnazjum Nowa Wieś Lęborska i gimnazjum Łebień zdobywając tym samym - Mistrzostwo Gminy!Skład zwycięskiej drużyny tworzyły: Magdalena Formela – kapitan zespołu, Karolina Jurczyńska, Olga Szkil, Katarzyna Górska, Dominika Onasz,...
2014-02-17

Sanktuarium w Swarzewie

31.01.2014 r. uczniowie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum wraz z wychowawcami Haliną Wdowiak, Gabrielą Król i Arkadiuszem Żółtowskim oraz Proboszczem naszej parafii ks. Andrzejem Diedrychem i wikariuszem Krzysztofem Wilkowskim zorganizowali pielgrzymkę do Sanktuarium Swarzewskiej Madonny. W programie pielgrzymki było zwiedzanie Sanktuarium w Swarzewie oraz Nabożeństwo w...
2014-02-17

Ferie z EXPERYMENTEM

31 stycznia uczniowie z nzszej szkoły odwiedzili CENTRUM NAUKI EXPERYMENT w Gdyni. Spotkanie z nauką w takiej formie było bardzo przyjemne i zabawne. Szkoda tylko, że w szkole nie ma takich pomocy naukowych.
2014-02-17

SMYKOFERIE

22.01.2014 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. III szkoły podstawowej pod opieką wychowawców Jolanty Karbowskiej i Moniki Naczk swawolili w Smykolandii. Dwugodzinny pobyt w sali zabaw , podczas którego dzieci miały możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji dostępnych w sali zabaw m.in. tor przeszkód, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, labirynty,...
2014-02-17

FERIE NA SPORTOWO

21.01.2014 r i 22.01.2014 r. w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowe dla chętnych uczniów. Organizatorem zajęć i głównym sędzią rozgrywanych na sali gimnastycznej dyscyplin sportowych był Pan Arkadiusz Żółtowski. Uczniowie mogli się zmierzyć w takich dyscyplinach jak: siatkówka dziewcząt i chłopców (dwójki siatkarskie); trójki koszykarskie dziewcząt i chłopców oraz...
2014-02-17

FERYJNI RZEMIEŚLNICY

21.01.2014 r. uczniowie oddziału przedszkolnego 6-latków oraz grupa uczniów uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego wraz z wychowawczyniami Anną Żółtowską, Aleksandrą Kasprzykowską oraz Mariolą Renka byli gośćmi lęborskiego Muzeum, gdzie wzięli udział w niezwykłych warsztatach lepienia z gliny. Pracownicy Muzeum zapoznali nas z technikami lepienia z gliny a...
2014-02-17

FERYJNI KINOMANIACY

20.01.2014 r. uczniowie klas IV -VI wraz z wychowawcami Ewa Chmielewską, Jackiem Gidlewskim, Adrianną Meyer i Joanną Rybicką wybrali się na komediowy film animowany pt. Skubani . Film opowiada o grupie indyków, która cofa się w czasie do dni pierwszego Święta Dziękczynienia by ocalić przyszłe pokolenia ich gatunku przed otrzymaniem szczytnego miana głównego dania na...
2014-01-30

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podziękowali swim ukochanym Babciom i Dziadkom za wszystko, co od nich otrzymali i za to że są... Podziękowania miały formę tańców, śpiewu, wierszy, upominków i uścisków. Babciom i Dziadkom GRATULUJEMY z całego serca !!!
2014-01-30

KONKURS KOLĘD

15-go stycznia odbył się w naszej szkole, jak co roku, KONKURS KOLĘD. Wynik wielotygodniowych przygotowań oceniała cała szkoła, wszyscy uczestnicy otrzymali ogromne BRAWA!
2013-12-23

Wysyłamy kartki świąteczne.

Dnia 19 grudnia uczniowie klasy II szkoły podstawowej i dzieci 6-cio letnie wraz z wychowawcami – panią Marią Renka i Anną Żółtowską pojechały do Lęborka aby poznać tajniki pracy na poczcie. Uczniowie uczyli się jak wysyłać kartki, które były zaadresowane do rodziców z życzeniami Bożonarodzeniowymi. Na zakończenie wizyty, uczniowie wręczyli kartkę świąteczną i złożyli...
2013-12-23

SZKOLNA WIGILIA

W dniu  19 grudnia 2013 r.  uczniowie obejrzeli  Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt.Bajkowe Jasełka, które przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych.  Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, Aniołów, ale wystąpił także Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Smerfetka, Pszczółka Maja, Czerwony Kapturek, rybak, Calineczka oraz Kopciuszek.  Bardzo...
2013-12-19

Konkurs plastyczny pt. „Ozdoby świąteczne”

  Szkolny konkurs plastyczny pt. Ozdoby świąteczne W ramach konkursu uczniowie mogli wykonać kartkę świąteczną, stroik i ozdobę na choinkę. Podsumowanie konkursu nastąpiło dnia 19.12.2013 roku. Konkurs zorganizowały: Anna Żółtowska i Maria Renka.  Konkurs rozgrywał się w IV kategoriach:   I kategoria – dzieci 5,6-ciolatki II kategoria – klasy I – III III kategoria...
2013-12-19

Laureatka Konkursu Literackiego „Legendy Błękitnej Krainy”

Finał VIII Otwartego Konkursu Literackiego Legendy Błękitnej Krainy Dnia 11 grudnia 2013roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się Finał VIII Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska przy współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym w Lęborku oraz Urzędem Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej pod...