AKTUALNOŚCI

2014-10-07

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship ). Aby uczcić niniejszy jubileusz pani bibliotekarka Wioletta Wilkosz przygotowała na głównym holu szkoły gazetkę informującą o obchodach imienin biblioteki oraz...
2014-10-06

Najmłodsi uczniowie na spektaklu

  6 października uczniowie klasy 0- III SP uczestniczyli w humorystycznym spektaklu teatralnym Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki opartym na utworach literackich Juliana Tuwima i Jana Brzechwy – uznanych klasyków literatury dla dzieci . Przedstawienie odbyło się na sali widowiskowej Kina Fregata w Lęborku a zrealizowane zostało przez aktorów Agencji Artystycznej Joanna z...
2014-10-06

Lekcja księgowości w klasie III

3 października 2014 odbyło się spotkanie uczniów klasy III oraz ich wychowawcy p. Marii Renka z księgową szkoły p. Małgorzatą Gidlewską . Pierwsza część spotkania odbyła się w biurze księgowej, gdzie p. Gidlewska opowiedziała o swojej pracy. Druga część spotkania odbyła się już w sali lekcyjnej klasy III. Tu dzieci zasypały panią Księgową mnóstwem pytań. Pani Małgosia...
2014-10-02

Szkolna dyskoteka

1 października 2014 roku w naszej szkole za zgodą pani Dyrektor i dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego odbyła się dyskoteka szkolna. W zabawie udział wzięli uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum. Bawiliśmy się od 16:00 do 19:00. Opiekunami były wychowawczynie klas IV i V p. Iwona Sosnowska oraz p. Ewa Chmielewska. DJ-ami byli uczniowie klasy III gimnazjum. Wszyscy bawili się...
2014-10-02

Biegi przełajowe - Nowa Wieś Lęborska 30.09.14r.

Dnia 30.09.2014r. w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się gminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. W klasyfikacji zespołowej nasi uczniowie zajęli odpowiednio następujące miejsca: IV miejsce – SP dziewczęta III miejsce – SP chłopcy III miejsce – Gimnazjum dziewczęta III miejsce – Gimnazjum chłopcyIndywidualnie na zawody powiatowe w indywidualnych...
2014-09-30

Klasy I-III gimnazjum na seansie filmu

     29 września 2014 r. uczniowie klas I-III gimnazjum wraz z opiekunami p. Ewą Chmielewską, p. Gabrielą Król, p. Magdą Adamowicz, p. Wiolettą Wilkosz wybrali się do kina Fregata w Lęborku na film Miasto 44. Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją...
2014-09-29

Uroczystość patriotyczno - religijna na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej

        28 wzreśnia 2014 r delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy, nauczyciele p. Ewa Chmielewska, p. Jacek Gidlewski oraz Dyrektor Szkoły p. Mariola Łagoda - Ellwart- uczestniczyli w uroczystości patriotyczno - religijnej na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej, podczas której  uczczona została pamięć pomordowanych więźniów obozu koncentracyjnego KL Stutthof. Po Mszy św....
2014-09-29

NARODOWE CZYTANIE

    Nasza szkoła przyłączyła się do trzeciej edycji Narodowego Czytania, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku Prezydent...
2014-09-24

Tydzień Książek Zakazanych 2014 r

   W dniach 22 -26 września 2014 r. obchodzimy Tydzień Książek Zakazanych. Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. Prawo do wolności słowa traktują...
2014-09-24

Biegi przełajowe - Nowa Wieś Lęborska 24.09.14r.

W dniu 24.09.2014r. w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazja. Nasze reprezentacje uplasowały się odpowiednio na poszczególnych miejscach: IV miejsce – SP dziewczęta IV miejsce – SP chłopcy III miejsce – Gimnazjum dziewczęta III miejsce – Gimnazjum chłopcy  
2014-09-24

Dbamy o naszą planetę - Sprzątanie świata 2014

   22 września 2014 r, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami dołączyli do międzynarodowej kampanii Sprzątania świata.  Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost naszej świadomości ekologicznej.    W poniedziałek 22 września w naszej szkole odbył się apel ekologiczny,...
2014-09-24

XI Światowy Dzień Sybiraka w Szymbarku

17 września to dzień napadu ZSRR na Polskę. Chcąc upamiętnić tę rocznicę oraz Światowy Dzień Sybiraka uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsce corocznych spotkań Sybiraków – Szymbark. XI Światowy Dzień Sybiraka rozpoczął się o godzinie 13.00 na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną w intencji ofiar Sybiru w Kaplicy...
2014-09-11

Sztutowo - 75 rocznica...

7 września 2014 r. na terenie Muzeum upamiętniono 75. rocznicę pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof. W uroczystości wzięli udział byli więźniowie, przedstawiciele parlamentu, była tam również reprezentacja naszej szkoły.
2014-09-02

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

       1 września większość z nas przekroczyła mury naszej szkoły z myślą Żegnajcie wakacje, Witaj nauko. Rok szkolny 2014/2015 rozpoczelismy uroczystą Mszą Św. W sali gimnastycznej Pani Dyrektor Mariola Łagoda -Ellwart przywitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne i pracowników administracji. Po przedstawieniu wychowawców poszczególnych klas odbyło się...
2014-06-30

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

  27 czerwca 2014 r. był dniem bardzo szczęśliwym dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. O godz. 8:00 rozpoczęła się akademia zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Pani Dyrektor Mariola Łagoda – Ellwart pogratulowała wszystkim uczniom wyników w nauce, przedstawiła osiągnięcia szkoły na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim oraz gorąco podziękowała rodzicom,...
2014-06-30

BIULETYN SZKOLNY 2013/2014

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z DZIAŁANIAMI SZKOŁY I OSIĄGNIĘCIAMI UCZNIÓW   W ROKU SZKOLNYM 2013/2014   (pobierz biuletyn)