Aktualności

2014-04-16

Sprawdzian szóstoklasistów - 2014

We wtorek, 1 kwietnia odbył się test szóstoklasistów 2014. O 9:00 uczniowie z całej Polski przystąpili do pierwszego, ważnego sprawdzianu w swoim życiu. Przez 60 minut zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę ogólną, nabytą w okresie nauki w szkole podstawowej. Jeśli szóstoklasista zamierza kontynuować naukę w gimnazjum rejonowym, to liczba uzyskanych przez niego na...
2014-04-16

Zawody przełajowe w Gdyni

Nasi zawodnicy na zawodach w Gdyni.
2014-03-27

Zwiedzamy Stację Hydrologiczno-Meterologiczną w Łebie

W dniu 27.03.2014 uczniowie klasy I G odwiedzili Stację Hydrologiczno-Meterologiczna w Łebie. Uczniowie mogli zapoznać się funkcjonowaniem aparatury służącej do badania atmosfery a także pracą obserwatora meteorologicznego. Na początku jeden z uczniów za pozwoleniem Pani kierownik wypuścił balon meteorologiczny. W ogródku meteorologicznym uczniowie zobaczyli przyrządy i urządzenia...
2014-03-21

I Dzień Wiosny z patriotycznym akcentem.

Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo. I Dzień Wiosny z patriotycznym akcentem.    21  marca 2014 r. uczniowie klas VI i I – III gimnazjum, chcąc uczcić pierwszy dzień wiosny, byli uczestnikami seansu filmowego w lęborskim kinie Fregata. Tym razem wybraliśmy się na film pt. Kamienie na szaniec, który opowiada o młodych polskich bohaterach walczących   z...
2014-03-19

KONKURS MATEMATYCZNY

19 marca 2014 r. uczniowie z różnych szkół brali udział w naszej szkole w Gminnym Konkursie Matematycznym Drużyn. Wzięli oni udział w potyczkach matematycznych, ale każdy z nich pracował w grupie wraz z uczniami innych szkół. Rozwiązywali oni zagadki logiczne oraz zadania tekstowe dotyczące głównie remontu domu i usług pocztowych.
2014-03-17

Uroczystości w Gołubiu

Pamięć Józefa Dambka w 70 rocznicę jego śmierci oraz wszystkich partyzantów Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski uczczono podczas corocznych uroczystości na Kaszubach, na której nie zabrakło również delegacji z naszej szkoły wraz ze sztandarem. W Gołubiu odprawiono mszę świętą, po której uczestnicy przemaszerowali pod pomnik nad Jeziorem Dąbrowskim, by złożyć kwiaty,...
2014-03-13

NASZE DZIEWCZYNY -WICEMISTRZYNIE POWIATU!!!

W dniu 12.03.2014r. w Gimnazjum nr 1 w Lęborku odbyły się zawody w piłce koszykowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Był to kolejny już etap zmagań sportowych, tym razem wyłaniający już Mistrza Powiatu Lęborskiego. Uczennice naszej szkoły wygrywając zawody gminne reprezentowały Gminę Nowa Wieś Lęborską na tym turnieju walcząc o prym  z reprezentacjami : ZS Cewice i Gimnazjum...
2014-03-13

Zawody w mini koszykówce dziewcząt

W dniu 05.03.2014r. z kolei nasza szkoła była gospodarzem zawodów w mini koszykówce dziewcząt. Dziewczęta poszły w ślad za chłopcami i również uplasowały się na II miejscu zwyciężając z reprezentacją Nowej Wsi Lęborskiej, a ulegając ostatecznie Łebieniowi. Szkołę reprezentowały: Natalia Leszczyńska, Lis Marta, Paulina Konecka, Wiktoria Labuda, Weronika Zając, Agata...
2014-03-13

Zawody w mini koszykówce chłopców

W dniu 04.03.2014r. w  Zespole Szkół w Redkowicach odbyły się zawody w mini koszykówce chłopców. W zmaganiach tych zajęliśmy dobre II miejsce wygrywając z reprezentacją Łebienia, a ulegając ostatecznie Nowej Wsi Lęborskiej. Szkołę reprezentowali: Szymon Grzesiński – kapitan zespołu, Oskar Florczyk, Karol Jurczyński, Piotr Staszewski, Rafał Nowak, Oskar Ellwart, Krystian...
2014-03-13

TEATRZYK

W dniu 27.02.2014 r. odbyło się przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym, zatytułowane: Ecik Krecik segreguje śmieci. Grupa teatralna z Krakowa zaprezentowała w wesoły i ciekawy sposób problematykę segregowania odpadów i dbania o otaczające nas środowisko . Była to wartościowa lekcja ekologii zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczniów.
2014-02-26

Oglądaliśmy e-TEATR

26 lutego Internetowy Teatr TVP dla szkół zaprosił nas na przedstawienie Białostockiego Teatru Lalek pt.: Szpak Fryderyk. W trakcie spektaklu poznajemy pana Hubera i panią Maier - samotnych sąsiadów, którzy mają swoje małe, własne, ekscentryczne przyzwyczajenia. Pan Huber karmi ptaki, a pani Maier… hoduje szczury. Zabawna historia o szpakach i sympatycznych gryzoniach uczy, że nie...
2014-02-26

Koszykówka chłopców - zawody gminne.

W dniu 21.02.2014r.. w Łebieniu odbyły się zawody sportowe w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach tych zajęliśmy III miejsce. Walkę nawiązaliśmy jedynie z gimnazjum Nowa Wieś Lęborska z którym przegraliśmy różnicą trzech punktów. Szkołę naszą reprezentowali: Adam Klejsa – kapitan zespołu, Patryk Wałdoch, Krystian Chmiel, Maciej Grzesiński, Patryk...
2014-02-26

Koszykówka dziewcząt - zawody gminne

W dniu 20.02.2014r. w Łebieniu odbyły się zawody sportowe w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach tych nasza reprezentacja ograła gimnazjum Nowa Wieś Lęborska i gimnazjum Łebień zdobywając tym samym - Mistrzostwo Gminy!Skład zwycięskiej drużyny tworzyły: Magdalena Formela – kapitan zespołu, Karolina Jurczyńska, Olga Szkil, Katarzyna Górska, Dominika Onasz,...
2014-02-17

Sanktuarium w Swarzewie

31.01.2014 r. uczniowie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum wraz z wychowawcami Haliną Wdowiak, Gabrielą Król i Arkadiuszem Żółtowskim oraz Proboszczem naszej parafii ks. Andrzejem Diedrychem i wikariuszem Krzysztofem Wilkowskim zorganizowali pielgrzymkę do Sanktuarium Swarzewskiej Madonny. W programie pielgrzymki było zwiedzanie Sanktuarium w Swarzewie oraz Nabożeństwo w...
2014-02-17

Ferie z EXPERYMENTEM

31 stycznia uczniowie z nzszej szkoły odwiedzili CENTRUM NAUKI EXPERYMENT w Gdyni. Spotkanie z nauką w takiej formie było bardzo przyjemne i zabawne. Szkoda tylko, że w szkole nie ma takich pomocy naukowych.
2014-02-17

SMYKOFERIE

22.01.2014 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. III szkoły podstawowej pod opieką wychowawców Jolanty Karbowskiej i Moniki Naczk swawolili w Smykolandii. Dwugodzinny pobyt w sali zabaw , podczas którego dzieci miały możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji dostępnych w sali zabaw m.in. tor przeszkód, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, labirynty,...