AKTUALNOŚCI

2014-03-17

Uroczystości w Gołubiu

Pamięć Józefa Dambka w 70 rocznicę jego śmierci oraz wszystkich partyzantów Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski uczczono podczas corocznych uroczystości na Kaszubach, na której nie zabrakło również delegacji z naszej szkoły wraz ze sztandarem. W Gołubiu odprawiono mszę świętą, po której uczestnicy przemaszerowali pod pomnik nad Jeziorem Dąbrowskim, by złożyć kwiaty,...
2014-03-13

NASZE DZIEWCZYNY -WICEMISTRZYNIE POWIATU!!!

W dniu 12.03.2014r. w Gimnazjum nr 1 w Lęborku odbyły się zawody w piłce koszykowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Był to kolejny już etap zmagań sportowych, tym razem wyłaniający już Mistrza Powiatu Lęborskiego. Uczennice naszej szkoły wygrywając zawody gminne reprezentowały Gminę Nowa Wieś Lęborską na tym turnieju walcząc o prym  z reprezentacjami : ZS Cewice i Gimnazjum...
2014-03-13

Zawody w mini koszykówce dziewcząt

W dniu 05.03.2014r. z kolei nasza szkoła była gospodarzem zawodów w mini koszykówce dziewcząt. Dziewczęta poszły w ślad za chłopcami i również uplasowały się na II miejscu zwyciężając z reprezentacją Nowej Wsi Lęborskiej, a ulegając ostatecznie Łebieniowi. Szkołę reprezentowały: Natalia Leszczyńska, Lis Marta, Paulina Konecka, Wiktoria Labuda, Weronika Zając, Agata...
2014-03-13

Zawody w mini koszykówce chłopców

W dniu 04.03.2014r. w  Zespole Szkół w Redkowicach odbyły się zawody w mini koszykówce chłopców. W zmaganiach tych zajęliśmy dobre II miejsce wygrywając z reprezentacją Łebienia, a ulegając ostatecznie Nowej Wsi Lęborskiej. Szkołę reprezentowali: Szymon Grzesiński – kapitan zespołu, Oskar Florczyk, Karol Jurczyński, Piotr Staszewski, Rafał Nowak, Oskar Ellwart, Krystian...
2014-03-13

TEATRZYK

W dniu 27.02.2014 r. odbyło się przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym, zatytułowane: Ecik Krecik segreguje śmieci. Grupa teatralna z Krakowa zaprezentowała w wesoły i ciekawy sposób problematykę segregowania odpadów i dbania o otaczające nas środowisko . Była to wartościowa lekcja ekologii zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczniów.
2014-02-26

Oglądaliśmy e-TEATR

26 lutego Internetowy Teatr TVP dla szkół zaprosił nas na przedstawienie Białostockiego Teatru Lalek pt.: Szpak Fryderyk. W trakcie spektaklu poznajemy pana Hubera i panią Maier - samotnych sąsiadów, którzy mają swoje małe, własne, ekscentryczne przyzwyczajenia. Pan Huber karmi ptaki, a pani Maier… hoduje szczury. Zabawna historia o szpakach i sympatycznych gryzoniach uczy, że nie...
2014-02-26

Koszykówka chłopców - zawody gminne.

W dniu 21.02.2014r.. w Łebieniu odbyły się zawody sportowe w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach tych zajęliśmy III miejsce. Walkę nawiązaliśmy jedynie z gimnazjum Nowa Wieś Lęborska z którym przegraliśmy różnicą trzech punktów. Szkołę naszą reprezentowali: Adam Klejsa – kapitan zespołu, Patryk Wałdoch, Krystian Chmiel, Maciej Grzesiński, Patryk...
2014-02-26

Koszykówka dziewcząt - zawody gminne

W dniu 20.02.2014r. w Łebieniu odbyły się zawody sportowe w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach tych nasza reprezentacja ograła gimnazjum Nowa Wieś Lęborska i gimnazjum Łebień zdobywając tym samym - Mistrzostwo Gminy!Skład zwycięskiej drużyny tworzyły: Magdalena Formela – kapitan zespołu, Karolina Jurczyńska, Olga Szkil, Katarzyna Górska, Dominika Onasz,...
2014-02-17

Sanktuarium w Swarzewie

31.01.2014 r. uczniowie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum wraz z wychowawcami Haliną Wdowiak, Gabrielą Król i Arkadiuszem Żółtowskim oraz Proboszczem naszej parafii ks. Andrzejem Diedrychem i wikariuszem Krzysztofem Wilkowskim zorganizowali pielgrzymkę do Sanktuarium Swarzewskiej Madonny. W programie pielgrzymki było zwiedzanie Sanktuarium w Swarzewie oraz Nabożeństwo w...
2014-02-17

Ferie z EXPERYMENTEM

31 stycznia uczniowie z nzszej szkoły odwiedzili CENTRUM NAUKI EXPERYMENT w Gdyni. Spotkanie z nauką w takiej formie było bardzo przyjemne i zabawne. Szkoda tylko, że w szkole nie ma takich pomocy naukowych.
2014-02-17

SMYKOFERIE

22.01.2014 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. III szkoły podstawowej pod opieką wychowawców Jolanty Karbowskiej i Moniki Naczk swawolili w Smykolandii. Dwugodzinny pobyt w sali zabaw , podczas którego dzieci miały możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji dostępnych w sali zabaw m.in. tor przeszkód, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, labirynty,...
2014-02-17

FERIE NA SPORTOWO

21.01.2014 r i 22.01.2014 r. w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowe dla chętnych uczniów. Organizatorem zajęć i głównym sędzią rozgrywanych na sali gimnastycznej dyscyplin sportowych był Pan Arkadiusz Żółtowski. Uczniowie mogli się zmierzyć w takich dyscyplinach jak: siatkówka dziewcząt i chłopców (dwójki siatkarskie); trójki koszykarskie dziewcząt i chłopców oraz...
2014-02-17

FERYJNI RZEMIEŚLNICY

21.01.2014 r. uczniowie oddziału przedszkolnego 6-latków oraz grupa uczniów uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego wraz z wychowawczyniami Anną Żółtowską, Aleksandrą Kasprzykowską oraz Mariolą Renka byli gośćmi lęborskiego Muzeum, gdzie wzięli udział w niezwykłych warsztatach lepienia z gliny. Pracownicy Muzeum zapoznali nas z technikami lepienia z gliny a...
2014-02-17

FERYJNI KINOMANIACY

20.01.2014 r. uczniowie klas IV -VI wraz z wychowawcami Ewa Chmielewską, Jackiem Gidlewskim, Adrianną Meyer i Joanną Rybicką wybrali się na komediowy film animowany pt. Skubani . Film opowiada o grupie indyków, która cofa się w czasie do dni pierwszego Święta Dziękczynienia by ocalić przyszłe pokolenia ich gatunku przed otrzymaniem szczytnego miana głównego dania na...
2014-01-30

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podziękowali swim ukochanym Babciom i Dziadkom za wszystko, co od nich otrzymali i za to że są... Podziękowania miały formę tańców, śpiewu, wierszy, upominków i uścisków. Babciom i Dziadkom GRATULUJEMY z całego serca !!!
2014-01-30

KONKURS KOLĘD

15-go stycznia odbył się w naszej szkole, jak co roku, KONKURS KOLĘD. Wynik wielotygodniowych przygotowań oceniała cała szkoła, wszyscy uczestnicy otrzymali ogromne BRAWA!